Posíláme do celého světa
Česky Česky
CZK
Přihlásit se
Přihlášení

Kvalitní snadno přizpůsobitelné samolepící štítky nejen pro děti

Proč by bylo na světě líp, kdyby ho řídila máma

Proč by bylo na světě líp, kdyby ho řídila máma
“Světu vládne ruka, která houpe kolíbku.“

Tento verš je z básně velkého básníka Williama Rosse Wallace, nazvané „Co vládne světu“ a opěvující velikost mateřství. V matce vidí dělníka, který vstává brzy ráno, pracuje 24 hodin 7 dní v týdnu plných 365 dní v roce, sotvakdy se vyspí, a přesto si nestěžuje světu na své děti. Je tak bystrá, že umí číst myšlenky svého potomka, i když ten mlčí jako hrob.

Matka byla obdařena zvláštní schopností silné intuice, předem ví, co je pro její dítě nejlepší, v čem její dítě v budoucnu vynikne, co je na něm dobré a co špatné. Má v sobě tu úžasnou schopnost rozumět nevyslovenému a vidět na svém dítěti neviditelné bolístky.

Tak co kdyby matka vzala do ruky vládu nad světem?

Zvýšila by se bezpečnost: Bez ohledu na to, kolik je člověku let, vždycky se cítí nejbezpečněji v maminčině náruči. Kde jinde než v maminčině náruči je na světě bezpečno? Maminka vždycky dělá to, co je pro její dítě nejlepší, a její hřejivé objetí vyléčí každou bolest a nejistotu. Tak jak by se musel cítit národ, kdyby ho objala matka?

Nebyl by hlad: Na téhle planetě není jediná matka, která by chtěla vidět své dítě hladové. Co by z toho tedy plynulo pro národ, kdyby mu vládla matka? Samozřejmě by nikdy nechtěla vidět žádné z dětí svého národa hladové. Udělala by pro národ to, co je pro něj nejlepší.

Lidé by se k sobě lépe chovali: Jak se máme chovat, víme od maminky. Maminka je naším prvním učitelem morálky. Dovedete si tedy představit, kdyby byla učitelem morálky pro celý národ? V jaké by musel být úžasné morální kondici? Ulice by překypovaly samými „děkuji“, „prosím“, „promiňte“ a tak, všichni by trpělivě čekali a nikdo by nevybuchl vzteky. Všichni by chodili včas spát. A tak by byli všichni šťastní.

Marianna K.ODBĚR NOVINEK


Posíláme krásné e-maily. Při registraci navíc získáte 15% slevu na první objednávku.